Piątek, 2018-04-20  [Zaloguj] [Załóż konto]
  • Wyjątkowe Dni Szamotuł

    Wyjątkowe Dni Szamotuł

    Cztery sceniczne gwiazdy i wiele innych atrakcji zaplanował Szamotulski Ośrodek Kultury na tegoroczne Dni Szamotuł. Impreza odbędzie się w pierwszy weekend czerwca. Znana od kilku lat dwudniowa formuła Święta Miasta w tym roku zmienia nam się na t..... Czytaj więcej...

Wiosenny turniej recytatorów [FOTO]

2017-04-23
W dniu 19 kwietnia 2017 r. w Szamotulskim Ośrodku Kultury odbył się turniej Artystycznych Spotkań Recytatorów – Wiosna 2017. W konkursie uczestniczyło 8 zespołów recytatorskich z Miasta i Gminy Szamotuły dla których komisja artystyczna przyznała nagrody pedagogiczne  oraz nagrody i wyróżnienia jury. Przy ocenie uczestnika komisja brała pod uwagę dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny utworu. Młodzi recytatorzy prezentowali do wyboru wiersz lub fragment prozy. W wielu wypowiedziach scenicznych zauważono bardzo wysoki poziom wykonawczy, dużą wrażliwość oraz dojrzałość. Jurorzy w osobach:  Piotr Dehr oraz Andrzej Ciborski przyznali  nagrody pedagogiczne, które otrzymali:  

SP nr 3  I gr.    - Monika Groblewska
SP Przyborowo - Małgorzata Maćkowiak
SP Koźle   - Joanna Akacka
SP nr 2  -     Dominik Dodolski
SP nr 3   II gr. -   Aleksandra Niechciałkowska   
SP Otorowo           - Julia Rams
SP nr 1     - Wiktoria Głów
SP Brodziszewo  - Gabriela Kayzderska
Nagrody jurorskie:  Marcelina JANK  i Daria PANEK - SP nr 3 Szamotuły
Roksana KRZYWONOS i Julianna SROKA- KIEROŃCZYK –SP nr 1 Szamotuły  oraz Oliwia WIECZOREK SP Brodziszewo.
Wyróżnienia jurorskie: Zofia Metler - SP nr 3 Szamotuły, Maria Sobańska ZS Otorowo oraz Alicja Kałużna SP Brodziszewo.
Bezpośrednio po konkursie szkół podstawowych odbył się  Indywidualny Turniej Gimnazjalistów, w którym  to wykonawcy przedstawiali wiersz i fragment prozy. Jurorzy przyznali następujące nagrody i wyróżnienia:
I  nagrodę –   Katarzynie ZARAŚ  z Gimnazjum nr 3 w Szamotułach
III  nagroda – Jakubowi KASPROWIAKOWI z Gimnazjum nr 4 w Szamotułach

Wyróżnienia:
Adriannie Fricz -  za interpretację wiersza Halina Poświatowskiej i Agacie Gumnej – za interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej. Recytatorki są przedstawicielkami Gimnazjum nr 3 w Szamotułach.
Organizatorem i fundatorem nagród książkowych był Szamotulski Ośrodek Kultury.
Wszystkich tych, którzy lubią poezję zapraszamy na koncert Galowy Recytatorów, który odbędzie się 18 maja 2017 r. w kinie Halszka. 

SzOK

KOMENTARZE(0)

Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy zawierających wulgaryzmy i inne nie stosowne wypowiedzi oraz nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w komentarzach.
 
 
Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem i akceptuję jego postanowienia.
Strona 1 z 0 > >>
Odwiedziny: 2 967 344  ,