Piątek, 2018-04-20  [Zaloguj] [Załóż konto]
  • Wyjątkowe Dni Szamotuł

    Wyjątkowe Dni Szamotuł

    Cztery sceniczne gwiazdy i wiele innych atrakcji zaplanował Szamotulski Ośrodek Kultury na tegoroczne Dni Szamotuł. Impreza odbędzie się w pierwszy weekend czerwca. Znana od kilku lat dwudniowa formuła Święta Miasta w tym roku zmienia nam się na t..... Czytaj więcej...

W Szamotułach pobito rekord Guinessa

2017-06-19
Nasz Fyrtel to stowarzyszenie mieszkańców, którzy zaskakują coraz to nowymi pomysłami. Ostatni pomysł to bicie rekordu Guinnessa w ilości rysunków wykonanych kredami na asfalcie. Udało się, kilkuset uczestników wykonało 558 obrazów. Poprzedni rekord wynosił 423 obrazy i był ustanowiony w Kanadzie. Malunki o różnej tematyce zostały wykonane w zaskakująco krótkim czasie. Całość została skrzętnie sprawdzona, zmierzona i udokumentowana fotograficznie, aby rekord został oficjalnie uznany przez Księgę rekordów. Walory artystyczne sprawdzał Krzysztof Kąkolewski, wymiarowaniem zajął się geodeta Grzegorz Jankowiak a całość sfilmował i ofotografował Maciej Borowczak. Choć spełnienie wymogów potraktowano zupełnie serio, całość miała zabawny charakter pikniku. Burmistrz Włodzimierz Kaczmarek przyjechał na rowerze i w sportowym stroju wiele osób rozpoznawało włodarza z widocznym zaskoczeniem.

Wspaniała zabawa w piknikowym klimacie i przy świetnej pogodzie (sobotni deszcz przeszkodził w przeprowadzeniu imprezy). Dla dzieci były dmuchańce i lody (oczywiście gratis!) ufundowane przez sponsorów, dla nieco starszych możliwość strzelania do tarczy, dzięki panom z szamotulskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Specjalną atrakcją na zakończenie imprezy był pokaz sprawności SWS–Team. Wręcz ekwilibrystyczne umiejętności tej dynamicznie rozwijającej się grupy młodych ludzi budzą podziw, a ręce same składają się do oklasków. Słowa uznania dla umiejętności aktywizowania mieszkańców przez liderów Stowarzyszenia Nasz Fyrtel. Dostrzegliśmy uwijających się jak w ukropie członków i sympatyków stowarzyszenia pod przewodnictem prezesów Damiana Dubiela oraz Macieja Magdziarka. Imprezę prowadził - jak mówią w stowarzyszeniu - niezawodny w swojej roli Bartosz Świst.

Tego rodzaju aktywność jest świetnym przykładem dla reszty mieszkańców i miejmy nadzieję, że jest „zaraźliwa”. Tak trzymać Panowie! Do zobaczenia na kolejnej imprezie.

źródło:szamotuly.pl

KOMENTARZE(0)

Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy zawierających wulgaryzmy i inne nie stosowne wypowiedzi oraz nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w komentarzach.
 
 
Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem i akceptuję jego postanowienia.
Strona 1 z 0 > >>
Odwiedziny: 2 967 353  ,